Join date : 2008-08-21
Age : 31
Mjesto : Crazy Electro forum

Amerikankama zlato u fudbalu Empty
KomentarNaslov komentara: Amerikankama zlato u fudbalu   Amerikankama zlato u fudbalu Icon_minitimeFri Aug 22, 2008 3:22 pm

Na olimpijskom turniru u ženskom fudbalu medalje su danas osvojili:
zlatna - SAD
srebrna - Brazil
bronzana - Njemačka

Amerikanke potvrdile dominaciju

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država odbranila je titulu olimpijskih šampionki, pošto je danas u reprizi finala iz Atine poslije produžetaka savladala Brazil rezultatom 1:0.

Rasplet današnje utakmice bio je identičan onom od prije četiri godine, pošto je susret kao i tada zavrsen bez pobjednika, pa je odluka pala u dodatnih 30 minuta. Amerikake su ponovo bile spretnije i srećnije i golom Karli Lojd u 96. minutu stigle su do trećeg olimpijskog zlata.

Brazilke su, inače, igrale mnogo bolje i u regularnom toku utakmice imale su nekoliko izvanrednih prilika da obezbjede pobjedu, ali su Kristina i Marta bile potpuno dekoncentrisane.

Najveću šansu da reprezentaciji Brazila donese prvo olimpijsko zlato u fudbalu imala je Marta u 72. minutu, kada se našla sama ispred Houp Solo, ali je šutirala pravo u nju.

U meču za treće mesto Njemačka je bez većih problema savladala Japan 2:0. Junak utakmice bila je Fatima Bajrajam, koja je u igru ušla u drugom poluvremenu i golovima u 69. i 77. minutu odlučila pobjednika.

Poslije Sidneja 2000. i Atine 2004, Njemicama je to treća uzastopna bronzana medalja na Olimpijskim igrama.