Join date : 2008-08-22
Age : 30
Mjesto : sarajevo

napokon zlato za norveske rukometasice Empty
KomentarNaslov komentara: napokon zlato za norveske rukometasice   napokon zlato za norveske rukometasice Icon_minitimeSat Aug 23, 2008 2:49 pm

Norveške rukometašice nove su olimpijske prvakinje. U finalnom meču turnira u Pekingu lako su pobijedile Ruskinje 34-27 (18-13) i tako osvojile zlato.
Dosad su Norvežanke imale brončano odličje iz 2000. godine, te broncu 1988. i 1992. godine, a nikada u povijesti nisu bile olimpijske pobjednice.
Nakon što su sretno, sumnjivim pogotkom u posljednjoj sekundi, prošle polufinale i Južnu Koreju, u finalu nisu imale apsolutno nikakvih problema. Uz sjajnu kontru su finale protiv Rusije otvorili vodstvom 8-1.
Potom su otišle i na deset pogodaka razlike (13-3 i 14-4), a Ruskinje su se do poluvremena približile na 18-13 i tako ostavile mogućnost preokreta u nastavku.
Međutim, ništa se krucijalno nije promijenilo. Norvežanke su kontrolirale rezultat, vratarica Haraldsen je sjano branila, a ruska obrana je imala mnogo rupa koje su Norvežanke lako probijale.
Nakon Atlante, Sydneyja i Atene, gdje su najbolje bile Dankinje, Peking je donio novog pobjednika u turniru rukometašica.
Najviše pogodaka je kod Norveške postigla Linn-Kristin Riegelhuth (9), sedam je dodala Lybekk, a Nyberg četiri. Kod Rusije je najbolja sa šest pogodaka bila Irina Bliznova.